Лише 47% опитаних українських вчителів задоволені своєю роботою, а абсолютна більшість педагогів (80%) вважають, що суспільство не цінує їхню працю.
Про це свідчать результати дослідження “Вчителі України: кадровий потенціал”, яке провели ГС “Освіторія” та дослідницька агенція FAMA, опитавши понад 10 000 вчителів і студентів.
Втім, вчителі переважно задоволені:
✔ стосунками з учнями – 81%;
✔ стосунками з колегами – 79%;
✔ стосунками з адміністрацією школи – 74%.
Водночас головними демотиваторами українські педагоги називають:
✔ низьку заробітну плату – 88% (лише 12% респондентів задоволені її рівнем);
✔ значне робоче навантаження – 59%;
✔ бюрократію та задачі, які відволікають від навчання дітей – 59%.
Хоча головною проблемою педагоги називають низьку заробітну плату, відповідаючи на питання, який чинник мотивував би їх залишитися в професії, освітяни обрали не підвищення зарплатні (вона опинилася на 2 місці, 91%).
Так, найбільше вчителі хотіли б скорочення бюрократичного навантаження. Про це заявили 94% респондентів і респонденток.
Крім того, до трійки найбажаніших змін увійшло створення сприятливих умов для професійного розвитку (90%).
Коментарі
Опитування.....аргумент тих...хто нічого не вміє....нічого не зна....ні на що не здатен.....каплуни...
Оце огульне приниження педагогів дається взнаки на дітях. Ростуть нігілістами, звісно, не всі. Якщо в родині критика вчителів, її чують ваші діти, то не сподівайтесь, що вчитель навчить зневірену дитину... Її виховуєте ви, батьки. Якщо в родині співпрацюють з вчителем , дитина не критикує все і вся, а чує вчителя і працює, навчається успішно.
Зарплата на другому місці, кажете? Це наші вчителі, як завжди, соромляться. А пенсії? Цього року мені виповнилось 60. Педагогічний стаж без врахування навчання - 30 років та 10 місяців. Пенсія (люди, не смійтесь) - 4 тисячі 248грн 73 копійки! І хтось хоче, щоб молодь бігла до школи працювати?
Додати коментар