Як навчати інформатики під час повітряної тривоги

Як навчати інформатики під час повітряної тривоги
Дата: 25.11.2024

Автор: Oleksandr Dumushynets

Колеги, попри всі складні умови, наша місія – навчати і розвивати – залишається незмінною. Інформатика – це не лише про гаджети, а й про розвиток логічного мислення, алгоритмізації та творчості.

Розгляньмо разом, як зробити уроки інформатики цікавими та ефективними навіть в укритті.

Практичні завдання без комп’ютера

Дайте завдання учням та ученицям розробити алгоритми сортування предметів, які їх оточують, за різними ознаками (розмір, колір) або пошуку інформації в уявній бібліотеці. 

Також як приклад можна використати перетворити повсякденні дії (наприклад, збирання рюкзака, приготування бутерброда) на алгоритми. Нехай учні/учениці записують/озвучують їх у вигляді послідовності кроків. Теж цікаво використати логічні головоломки: запропонуйте учням/ученицям розв’язати/створити кросворди, судоку, ребуси. Це відмінний спосіб тренувати логічне мислення та увагу. 

Використання мобільних застосунків під час тривоги в укритті

За допомогою таких застосунків, як Blockly, ScratchJr, учні та учениці можуть спробувати себе в ролі програмістів, використовуючи лише смартфони. Вони допоможуть освоїти основи програмування в ігровій формі. 

Також існує безліч мобільних застосунків із логічними іграми та головоломками, які допоможуть учнівству розвивати аналітичні навички, наприклад:

•  Roll the Ball

Надзвичайно цікава головоломка для смартфонів, де гравцю потрібно грати в «п'ятнашки» трасою. Доріжка, по якій повинна котитися куля, розташована на кубиках рандомно. Завдання гравцю — з'єднати їх так, щоб куля прокотилася по доріжці від початку до кінця траси.

•  Blendoku 2

Логічна гра для перфекціоністів, що розслаблює. У ній потрібно з'єднати кольорові кубики в ідеальний градієнт: це можна робити як на час або у своєму темпі в режимі «дзен». 🕉️🕒

•  Bridge Construction Simulator

Один з кращих симуляторів із побудови мостів та шляхів. Тут доведеться згадати шкільний курс фізики, аналізуючи гравітацію, кріплення та навіть погоду. 

А ще можна створити невеликі презентації за допомогою мобільних застосунків і презентувати їх однокласникам і однокласницям. 

Обговорення технологічних тем

• Історія комп’ютерів: можна поговорити про видатних вчених, які зробили внесок у розвиток комп’ютерної техніки. 

• Пояснити, з яких основних компонентів складається комп’ютер і яку роль кожен із них відіграє.

• Обговорити з учнями та ученицями правила безпечного користування Інтернетом, як захистити свої персональні дані.

Пам’ятайте!

Перш за все варто створити в укритті атмосферу, де учні та учениці будуть відчувати себе комфортно і безпечно. Адже це час повітряної тривоги, усі відчувають та реагують на це по-різному, навіть якщо хтось цього не показує. 

Також додаю приклад кросвордів за алгоритмами. Також їх можна адаптувати і в гру, де ролі виконуватимуть самі учні або учениці

https://docs.google.com/document/d/18jTtU-WD8BrEHqetTn6NZN73ZbkLwBI6gqVTCN6xyGE/edit?tab=t.0#heading=h.lofh59fc74cx

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: