
Новини
-
Добірка найпопулярніших YouTube-каналів для вивчення громадянської освіти, історії України та світу
Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Галина Боднарчук склала добірку найпопулярніших YouTube-каналів, які дозволяють вивчати громадянську освіту, історію України та світу разом з істориками, медійними особами, журналістами та блогерами.
Дата: 26.01.2023 -
-
Як працюють та чи можуть звільнити непедагогічних та технічних працівників, якщо школа на дистанційці
“Із роботою будуть усі” – найчастіше так відповідали шкільні адміністрації на запитання, чи доведеться скорочувати персонал під час дистанційного навчання. Адже коли заклад середньої освіти працює онлайн, змінюється навантаження гардеробників, асистентів вчителя, прибиральниць, медичних сестер, педагогів-організаторів тощо.
Дата: 26.01.2023 -
Розпаліть мотивацію учнів: 5-крокова модель похвали
Виснаження та вигорання в умовах довготривалої війни — звична справа для кожного українця. Особливо гостро такі проблеми позначаються на дітях: навчання дається через силу, знижуються показники уваги та запам’ятовування, можливий і регрес. У рамках курсу «Розумію» розбираємо, як вчителю м’яко вплинути на учнівську мотивацію, та пропонуємо надзвичайно цікаві й дієві вправи для всього класу.
Дата: 26.01.2023 -
На Тернопільщині школяр цькував вчителя. Суд оштрафував його батька
Райсуд на Тернопільщині оштрафував батька семикласника, бо хлопець цькував свого класного керівника.
Дата: 26.01.2023 -
-
Щодо викладацької роботи керівних працівників закладів освіти
Лист МОН від 25.01.2023 р. №1/1164-23
Дата: 26.01.2023 -
Психоемоційна підтримка: пам’ятка у випадку небезпеки
У межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки за ініціативою першої леді України Олени Зеленської команда МОН спільно із психологами телеграм-каналу «Подбай про себе» нагадує про поради у випадку небезпеки.
Дата: 26.01.2023 -
Фінал конкурсу Шевченка матиме онлайн або змішаний формат
Фінальний етап ХІІІ Міжнародного конкурсу імені Тараса Шевченка з міркувань безпеки може проводитися в дистанційній або змішаній (очній та дистанційній) формі.
Дата: 26.01.2023 -
-
Освітній процес відбувається у понад 12 тисячах шкіл: більшість офлайн чи змішано
Про освітній процес на початку другого семестру, можливості для навчання українських учнів, які вимушено перебувають за кордоном, а також визнання результатів їхніх знань за національним законодавством розповів у ефірі національного телемарафону «Єдині новини» міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Дата: 25.01.2023 -
Вступ-2023: дітей загиблих захисників України приймуть поза конкурсом
У МОН розповіли, які вимоги до вступників застосовуватимуться у 2023 році. Проте вони не поширюються на дітей загиблих на війні захисників та захисниць України.
Дата: 25.01.2023 -
Формування психологічної життєстійкості (резильєнс) та перша психологічна допомога дітям під час військових дій та збройних конфліктів
Зміст тематичної вебконсультації спрямовано на підвищення особистої компетентності педагогічних працівників щодо формування життєстійкості та надання першої психологічної допомоги дітям та підліткам
Дата: 25.01.2023 -
-
Щодо оплати праці педагогів за викладання додаткових годин навчального плану за рахунок коштів освітньої субвенції
Оплата праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів та установ освіти, що визначені у статті 103-2 Бюджетного кодексу України, зокрема за викладання додаткових годин навчального плану для учнів групи I на окремі предмети, факультативні курси, індивідуальні заняття тощо, може здійснюватися як за рахунок коштів освітньої субвенції, так і за рахунок коштів місцевих бюджетів
Дата: 25.01.2023 -
Діти, перебуваючи за кордоном, не мають навчатися паралельно
Міністерством освіти і науки не встановлено жодних вимог щодо обов'язковості паралельного навчання в Україні для школярів, які перебувають за кордоном.
Дата: 25.01.2023 -
Як оцінювати учнів на дистанційці та в умовах війни: думки вчителів
“Як повернемося на очне навчання, результати дітей можуть знизитися. Будьте до цього готові”, – таке застереження часом чують батьки під час дистанційки. Адже школярі “адаптувалися” до онлайну: деякі виконують завдання на уроках із поміччю “ГДЗ”, деякі – під час самостійних чи контрольних користуються Google. Про це знають вчителі, але розуміючи, у яких умовах вчаться діти, заплющують очі. А часто й пом’якшують умови навчання – загадують менше домашніх завдань, розтягують дедлайни або ж замінюють контрольні на уроки-вікторини (замість письмових робіт проводять усне опитування, подібне до інтелектуальних ігор, у такий спосіб перевіряють засвоєний матеріал).
Дата: 25.01.2023 -
-
Вимірювання та компенсації освітніх втрат дітей на рівні громади й закладу освіти
Освітній омбудсмен вже неодноразово заявляв про дуже серйозну проблему для українських школярів та української освіти - це вимірювання та компенсація освітніх втрат. Їх мають практично всі українські діти шкільного віку, де б вони не знаходилися.
Дата: 25.01.2023 -
Як створити освітню програму, розроблену не на основі типових освітніх програм
Освітня програма - один із чинників, що визначає якість освітньої діяльності. Чинне законодавство України декларує автономію закладів освіти не лише у виборі, а й у створенні освітніх програм. Зокрема це передбачає стаття 33 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII і стаття 11 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX. Кожен заклад освіти може розробити освітню програму не на основі типових освітніх програм і затвердити її в установленому порядку.
Дата: 25.01.2023 -
Керівники, заступники керівників, керівники структурних підрозділів закладів освіти можуть працювати за сумісництвом
Лист Мінекономіки від 20.01.2023 р. №4706-05/2663-07
Дата: 24.01.2023 -
-
Інструменти для оцінювання навчальних досягнень учнів 5-их класів НУШ з української мови
Вчителі української мови зможуть скористатися запропонованими авторськими інструментами/практичними порадами для оцінювання навчальних досягнень учнів 5-их класів НУШ у розрізі груп загальних результатів (ГЗР).
Дата: 24.01.2023 -
ДСЯОУ запрошує представників громадськості до складу робочої групи з оцінювання корупційних ризиків
Представники громадськості можуть надати свої кандидатури для включення до складу робочої групи з оцінювання корупційних ризиків до 2 лютого 2023 року на електронну пошту: stopcor@sqe.gov.ua.
Дата: 24.01.2023 -
-
-
Після перемоги в Україні повернуться до повноцінного ЗНО
Після перемоги в Україні повернуться до повноцінного зовнішнього незалежного оцінювання. Національний мультипредметний тест – це лише особливий формат проведення ЗНО. Про це повідомив перший заступник міністра освіти України Андрій Вітренко під час брифінгу.
Дата: 24.01.2023
Події
-
8березня
Міжнародний жіночий день
8 березня -
27березня
Весняні канікули
Дати канікул рекомендовані школам Києва -
16квітня
Великдень
Воскресіння Христове

