Для чого Міністерство затверджує рекомендації з оцінювання?

Для чого Міністерство затверджує рекомендації з оцінювання?
Дата: 13.08.2024

Автор: Ігор Лікарчук, екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти

Стараюся, намагаюся, але не можу зрозуміти: чому і головне для чого Міністерство освіти і науки затверджує Рекомендації з оцінювання. 

Оцінювання – один із видів педагогічної діяльності. 

Відповідно до ст. 54 Закону «Про освіту», у своїй педагогічній діяльності вчитель вільний обирати її форми і методи. То в цьому контексті МОН могло б розробити якісь Рекомендації щодо оцінювання. У такому випадку – виконувати їх чи не виконувати – воля вчителя. Але якщо їх затвердили, то вони стають обовʼязковими. То де тут педагогічна свобода? І хто її руйнує?

Іще про одне. Рекомендації розробили, затвердили, а хтось може гарантувати, що вони будуть результативними і сприятимуть покращення результативності навчання? Думаю, що ніхто не зможе. Бо для того, щоб це сталося, мала б бути якась експериментальна перевірка їхньої ефективності. Хтось про неї чув?

І насамкінець. Кому-кому, а вчителям роботи додасться чималенько. От стосовно цього сумнівів немає. Адже відтепер у Табелі успішності (стара назва), тепер буде не менше семи сторінок… Котрі заповнюватимуться вчителями…

 

 

Джерело:

Вподобайкі:

43
6
0
5
3

Коментарі

Зоряна

Ви знаєте , пане Лікарчук , ви , як завжди , праві . Не знаю , хто вигадав ці рекомендації , але учителям роботи додасться . Хто ж їх хоч колись спитав про доцільність цих ,, нововведень" , адже ,, рекомендувати " легше , ніж виконувати . І найголовніше , коли учитель має встигати це все робити ???

Sergio

наш бородатий реформатор довів батьків середньої школи до кипіння. думаю найближчим часом кришку зірве. Батьки просять зупинити ідіотські реформи.

Анна

А мене цікавить кінцевий результат навчання. Ми розвиваємо колективну працю,командну роботу-а в кінці діти мають здати НМТ/ЗНО,де кожен не командний гравець,а сам за себе(

С. А.

Таке враження, що МОН тиражує ідіотські реформи заради видимості активної діяльності. Половина їх залишиться на папері і на нервах педагогів.

Сергій

Таке враження,що МОНстр і фсб споріднені структури!!!!!

Лія

Просто задовбали.Цензурно

Микола

Господи боже ,благословення дай і помилуй освіту нашу від усіляких дурнів ,які знищують її...

Анна

Таке враження, що МОН привативазували люди, які вчились потроху та чому небудь. Куди поділись розумні українці! Гнати цю школу разом з міністром- плагіатщиком поганим віником

Таміла

У рекомендаціях немає тематичного оцінювання! Тепер групи результатів і критерії оцінювання на 1-12 балів. А завдання в підручниках НУШ узгоджуються з поданими критеріями? Чому в школах за кордоном до кожного уроку вчитель отримує матеріали і для себе, і для учнів? Про яку об'єктивність можна говорити, якщо кожний учитель тепер підбиратиме завдання сам? Що вже казати про час на підготовку до уроків і оплату праці.

Алла

Навіщо потрібні такі реформатори, які не мотивують вчителів, а забирають у них золотий час для творчості. Нав'язують незрозуміле Свідоцтво досягнень, від якого тхне формалізмом. Таке враження, що це замовлення на знищення освіти під час війни.

Ольга

Усі ці рехворми- імітація діяльності МОНу, їх же там сидить до ... усі отримують копійку...

Олена

Ми просто потонули в паперах, безкінечних таблицях, звітах, аналізах. Час на творчість, на саморозвиток - де його взяти? Ще ж є перевірка робіт, зошитів. А класне керівництво взагалі стає, вибачте, вироком.

Валентина

Підписуйте петицію про звільнення Лісового. Не мовчіть. Ця людина знищує освіту.

Володимир Олексієнко

Думаю що данний проект оцінювання знань учнів, заслуговує на обговорення на учительських конференціях та педрадах. Разом з тим, його необхідно дещо зпростити, а - раціональне зерно залишити.

Додати коментар

Новини:

Поділитися: