Навчальний процес в Україні зазнав багатьох змін за останні роки. Спочатку роки пандемії, потім повномасштабне вторгнення ворога. Українські вчителі все частіше виїжджають за кордон, а студенти педагогічних вузів не стають вчителями, а змінюють фах.
Чому існує розрив у навчанні між селами і містами та які виклики для освітян є під час війни дивіться в інтервʼю з експерткою ГС «Освіторія», кандидаткою педагогічних наук і проєктною менеджеркою Дариною Васильєвою на ютуб-каналі Каштан NEWS.
Коментарі
Звідки стереотип, що всі міські діти «фонтан» знань?
Скільки часу Ви працювали в сільській школі і скільки в міській ?
А цей експерт працював в освіті?
Хто дав цій "мадамі" високе звання експерта?Ви питаєте-скільки вона пропрацювала в школі?А давайте спитаємо скільки наш міністр Оксен пропрацював у школі?Ото ж то й воно.Вони ніхто там не працюють і не працювали.Вони "експертять"...
Не розумію,з освіти вона експертка? Скільки ій років ,що вона вже експертка?Яка в неї освіта ? Напевно,школа ,9класів?
Десь,колись ми вже це чули:"Мы старый мир разрушим, до основания, мы наш, мы новый мир построим, а потом...." А потім буде жах, СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ, і лише той,у кого є гроші зможуть мати освіту та послуги медицини, і неосвічені холопи, щоб могли не задумуючись виконувати накази і будь яку роботу за копійки... Уже дуже скоро нікому буде працювати в освіті з такими реформаторами і по таких законах. Можна було вивчити успішний кейз(досвід) найуспішнішої країни у світі і дотримуватися крок за кроком усього включаючи заробітну плату (бо це найбільша мотивація за визначенням вчених), а не 'адаптувати' під нас. Адже ніхто не видумує велосипед з квадратними чи трикутними колесами у світі(бо буде незручно з ними) та не переробляє закони математики, фізики, природи..., які працюють... А у нас постійно 'ноу-хау' від людей, які далекі від реальності, які не працюють за тим нововведенням, яке попридумували і 'рекомендують'(заставляють) нас оте впроваджувати... Була б змога, одразу пішла б геть зі школи, на жаль...
Заслані козачки для продавлювання на практиці подальшого знищення шкіл, ось такі експерти. Присвоїли собі звання експертів, мабуть, не нюхавши школи як такої. Їхня якість як експертів на рівні псевдонауковців-плагіаторів.
Сільські школи? Повноцінні, де? Швидше можна знайти живого динозавра. У містах так, є школи і діти хоч і менше, зазвичай 15 - 17 дітей. Але це зараз, скоро й вони зникнуть, спочатку дитячі садочки закриють, молодь виїжджає, закінчиться війна і величезна кількість людей змінять прописку на німецьки чи яку небудь іншу розвинену країну, в нас багато освіччених людей непотрібних у своїй країні.
Зелена тварісч просуває плани Зекоманди зруйнувати ще й освіту в Україні.
І доречі, щодо непотрібності у своїй країні, зменшилась кількість людей, так, але ж повно безробітних, від 20 і до 50 у яких немає роботи, або неповне навантаження, і жодних перспектив, тим що живуть у нас немає роботи, про яке повернення людей йде мова коли нестворюють робочих місць. Чого виїжджають за кордон бо "дуже гарне життя" люди шукають де їм краще буде жити, створювати сім'ю, жити а не існувати.
Я пропрацювала у школі42 роки. Це все робиться, щоб знищити ще й освіту, бо більше нічого цілого не лишилося. У нас ці рнформатори допрацюються до мілкого. Люди повиїжджали і не повернуться, бо у тих країнах можна жити , годувати і виховувати дітей .А тут учитель не може сам себе забезпечити.
Зменшить кількість дітей в класі,приберіть МОНи,гумдепи,освіторії( бажано й директорів прибрати,а залиште координаторів на кілька шкіл) і таке інше,дайте вчителям гідну зарплату,хороші підручники й різнорівневі програми,профілюйте освіту з 8 класу і з 5- го зробіть різнорівневі класи.
Додати коментар