Міністерство освіти і науки України та the LEGO Foundation підписали Меморандум про взаєморозуміння, який визначає напрямки співпраці у сферах освіти та науки. Новий Меморандум продовжує партнерство, започатковане ще у 2010 році, і відкриває нові можливості для розвитку української освіти.
Документ спрямовано на впровадження ігрових і діяльнісних підходів у навчання на всіх рівнях освіти — від дошкілля до післядипломної підготовки. Основний акцент зроблено на сталих змінах в освіті, а також підтримці психосоціального та соціально-емоційного навчання.
«Партнерство з LEGO Foundation є важливим кроком до формування сучасного освітнього середовища, яке відповідає викликам сьогодення. Інтеграція ігрових підходів сприяє розвитку ключових компетентностей учнів і підвищенню професійної майстерності вчителів, закладаючи основу для інновацій в освіті», — наголосила заступниця міністра освіти і науки України, Надія Кузьмичова.
Меморандум передбачає співпрацю у межах:
• реалізації проєкту «Сприяння освіті» у закладах дошкільної освіти;
• підтримки Нової української школи (НУШ);
• запровадження програм соціально-емоційного навчання у дошкіллі та загальній середній освіті;
• впровадження модулів і спецкурсів з діяльнісного навчання в закладах вищої та післядипломної педагогічної освіти;
• створення регіональних екосистем діяльнісного навчання;
• підтримки інклюзивної освіти, зокрема для дітей із порушеннями зору;
• проведення наукових та моніторингових досліджень.
«Підписання Меморандуму є свідченням нашої готовності продовжувати співпрацю з Міністерством освіти і науки України задля відновлення освіти України. Наше довготривале 15-річне партнерство на всіх ланках освіти вплинуло на важливі зміни для дітей і педагогів. Новий Меморандум продовжує цю співпрацю, а також покликаний підтримати соціально-емоційний добробут дітей сьогодні й завтра», — зазначила генеральна директорка the LEGO Foundation Сісель Марі Крістенсен.
Одним із ключових напрямів співпраці є реалізація Програми соціально-емоційного навчання «Зерна», що охопить 130 000 освітян до травня 2026 року. Це всі вчителі початкової школи та приблизно 60 000 вчителів 5–6 класів. Програму планують апробувати в дошкільній освіті з вересня 2025 року.
Завдяки Меморандуму всі учні четвертих класів 2024–2025 навчального року державних і комунальних шкіл отримають безплатні ігрові набори LEGO Play Box та набори Six Bricks. Також Lego Foundation підтримають пілотний проєкт із використання LEGO Braille Bricks для дітей із порушеннями зору.
The LEGO Foundation також продовжить імплементацію модулів та спецкурсів з ігрового та діяльнісного підходів у програмах підвищення кваліфікації педагогічних працівників та в освітніх програмах закладів вищої освіти. Сьогодні такі спецкурси вже впроваджують у більшості інститутів післядипломної педагогічної освіти та 53 закладах фахової передвищої та вищої освіти.
«Така тісна співпраця із закладами післядипломної та вищої педагогічної освіти передбачає вибудову цілісних регіональних екосистем, що ґрунтується на взаємодії учасників освітнього ландшафту навколо ідеї укорінення ігрового і діяльнісного підходів у формальній системі освіти. Зрештою, всі спільні ініціативи покликані сприяти системним, сталим і стійким освітнім трансформаціям», — наголосила керівниця освітніх ініціатив the LEGO Foundation Оксана Рома.
Окрім цього, у межах партнерства the LEGO Foundation та SaveEd вже триває відновлення укриттів у чотирьох дошкільних закладах Миколаївської області.
Меморандум є ще одним важливим кроком на шляху до якісної, сучасної та стійкої освіти для кожної дитини в Україні.
Коментарі
Додати коментар