Можливість вивчати українську мову як другу іноземну в польських школах

Можливість вивчати українську мову як другу іноземну в польських школах
Дата: 20.03.2025

Відповідно до польського освітнього законодавства, учні, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року, мають можливість вивчати українську мову як одну з іноземних мов у польських школах. Це дозволяє учням з України, які підлягають обов'язковому навчанню в закладах загальної середньої освіти, вивчати мову та культуру країни свого походження.

Дипломатичні та консульські установи або культурно-освітні організації України можуть організувати навчання у школах за погодженням таких заходів з директором і відповідними органами. Школи забезпечують приміщення та освітні матеріали безкоштовно.

Відповідно до законодавства Польщі, школярі обов’язково вивчають іноземні мови:

• з 1 класу – одну іноземну мову; 

• з 7 класу – додається друга іноземна мова.

Водночас учень сам вирішує, чи складати іспит за восьмий клас польською мовою. Це означає, що українська мова може бути обрана як друга іноземна з 7 класу!

Іспит за 8 клас у 2024/2025 навчальному році учні-громадяни України складатимуть іспити з математики та сучасної іноземної мови.

Виняток: учні, які у 2024/2025 навчальному році завершують навчання в українській школі (дистанційно) та планують складати український випускний іспит у 2025 році, можуть бути звільнені від польського іспиту за восьмий клас.  

Як скористатися цією можливістю? Щоб українська мова стала частиною навчального процесу в польській школі, громадяни України мають самостійно ініціювати її впровадження. Для цього необхідно звернутися до школи з проханням запровадити українську мову як другу іноземну. Важливо погодити цей процес із директором школи та відповідними органами освіти. 

Механізм організації: 

• Звернення до школи – батьки або представники учнів подають запит до керівництва закладу освіти. 

• Погодження з адміністрацією – можливість викладання української мови залежить від наявності кваліфікованих викладачів та необхідних ресурсів.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: