До Дня Збройних Сил України «Шеврони: традиції та честь українського війська. Що закодовано в символіці Збройних Сил України?»

До Дня Збройних Сил України «Шеврони: традиції та честь українського війська. Що закодовано в символіці Збройних Сил України?»
Дата: 05.12.2024

Шеврон – це не просто наліпка на рукаві. Це те, що об’єднує з рідною землею, з духом предків, славетних героїв минулого. Недарма в нас всі підрозділи намагаються тим чи іншим чином зобразити на шевронах якусь сторінку історії нашої країни, чи величну історичну постать, чи ознаку місцевості, звідки цей підрозділ походить.

Уперше військові нарукавні знаки з’явилися у XIX столітті. До цього для розпізнавання військової частини використовували колір форми, яка могла бути досить яскравою (синя, червона, зелена). Із розвитком озброєння у солдата вже можна було поцілити з досить великої відстані, тому військову форму почали виготовляти в захисному кольорі (хакі).

Головна мета нашивок – розрізнити своїх та чужих на відстані. Саме тому найчастіше нарукавний знак має не більше чотирьох кольорів та не більше чотирьох символів або знаків. Так нашивку можна добре роздивитися навіть неозброєним оком. На знаку також вказується інформація про належність до підрозділу, з’єднання, військової частини.

Після проголошення незалежності України в ЗСУ було створено нові шеврони, які стали ближчими до європейських зразків. Головна відмінність нових шевронів у тому, що в їхній основі лежить стилізований тризуб. Він став оновленим символом ЗСУ.

До Дня Збройних Сил України Валентиною Сутковою, завідувачем бібліотеки, та Вірою Веровенко, бібліотекарем КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», підготовлено презентацію «Шеврони: традиції та честь українського війська. Що закодовано в символіці Збройних Сил України?».

Спробуємо відчути себе дослідниками геральдики та розібратися із загадковими символами, що носять підрозділи Збройних Сил України.

Запрошуємо до перегляду!

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: