Китай планує інтегрувати штучний інтелект в освітній процес на всіх рівнях, від початкової школи до університетів, щоб розвивати в учнів навички роботи з ШІ, комунікації з ним, здатність до розв'язання проблем та критичного мислення.
Про це повідомляє Reuters.
Опублікований 16 квітня звіт свідчить про те, що Китай має намір зробити штучний інтелект фундаментом викладання, шкільних програм та навчальних посібників у процесі запланованої реформи освітньої системи, яка охопить початкову, середню та вищу освіту.
Міносвіти КНР вважає, що це допоможе "розвинути базові здібності вчителів і учнів", а також створити "основну конкурентоспроможність інноваційних талантів". Там також вважають, що учні та студенти зможуть удосконалити критичне мислення, навички розв'язання задач, а також вміння спілкуватися та взаємодіяти зі штучним інтелектом. Крім того, впровадження ШІ в освіту сприятиме створенню прогресивних освітніх просторів.
Китайські вищі навчальні заклади уже впроваджують курси штучного інтелекту після появи на міжнародному ринку китайського ШІ DeepSeek, що став прямим конкурентом американських OpenAI, Capilot, Gemini, Grok.
Штучний інтелект буде також в освітньому застосунку "Мрія"
Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров анонсував, що в українському освітньому застосунку "Мрія" також буде ШІ. Він генеруватиме тексти для вчителів, працюватиме з методичними матеріалами, аналізуватиме уроки.
"Також ми вже розробили та впроваджуємо функцію генерування тестів: за допомогою ШІ вчителі зможуть генерувати тести в декілька кліків, а не створювати їх вручну в Google-формах чи Microsoft Word, шукати в інтернеті або питати в колег", — пише Федоров у своїй колонці для "24 Каналу".
Коментарі
Додати коментар