Автор: Сергій Дятленко, експерт з питань освіти в Центральний офіс реформ
Ланцюжок аргументів ⬇️ взяв у Лілія Орел. Але й сам про це писав і говорив на заходах не одноразово
Відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту» держава забезпечує педагогічним і науково-педагогічним працівникам: виплату педагогічним і науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.
Керуючись ст. 102-1 Кодексу законів про працю України сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця - фізичної особи.
📌 Сумісництво поділяють на зовнішнє та внутрішнє.
📌 Із сумісником як внутрішнім так і зовнішнім укладається окремий трудовий договір.
📌 Облік робочого часу за сумісництвом ведеться окремо від обліку робочого часу за основною посадою.
📌 У нормативних актах немає обмеження щодо надання матеріальної допомоги на оздоровлення сумісникам як внутрішнім, так і зовнішнім.
Отже, керуючись вищевикладеним:
1. Держава гарантує виплату педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення.
2. Виплата здійснюється у розмірі місячного посадового окладу.
3. Допомога на оздоровлення виплачується при наданні щорічної відпустки (не виплачується при отриманні компенсації за невикористану відпустку).
4. Сумісник — це такий же працівник, який виконує роботу за трудовим договором, як й інші працівники, він має право на матеріальну допомогу на оздоровлення на рівні з іншими.
5. Якщо працівник виконує трудові обов’язки за сумісництвом (зовнішнім, внутрішнім) йому мають виплачувати допомогу на оздоровлення за всіма займаними ним посадами.
6. Сумісники не можуть бути обмежені у тих виплатах, які гарантовані державою, так як вони працюють за окремими трудовими договорами.
Коментарі
Це виключно моя стаття. Мій труд і мої юридичні дослідження. Ви мали б посилатися на моє імʼя і моє фото до цієї публікації.
Додати коментар