Автор: Nataliia Cheremisova
Попереду довгоочікувані всіма учасниками освітнього процесу літні канікули. Для учнів це час не тільки відпочити, але й підготуватися до нового навчального року. Читання влітку - це ефективний спосіб розвивати мислення, фантазію і тримати в тонусі пам’ять. Саме тому вчителі літератури дають здобувачам освіти перелік рекомендованої літератури для прочитання влітку.
Як зробити так, щоб цей перелік не загубився на полиці серед використаних зошитів? Як мотивувати учнів прочитати твори?
Ось декілька ідей.
💡 Інтерактивний плакат або презентація.
Така форма подачі списку літератури має неабиякі переваги:
✅ привабливий естетичний вигляд;
✅ активні посилання, завдяки чому учні не просто бачать назву твору та ім’я автора, але й одразу можуть перейти на електронну версію книги для читання чи прослуховування. До речі, пряме посилання ще гарно й тим, що здобувачі освіти матимуть менше спокус шукати одразу скорочений варіант;
✅ доступ у будь-який час і неможливість загубитися.
💡 Челендж в соціальних мережах.
Челендж, або виклик, майже завжди спонукає до дій і досить популярний серед підлітків.
Пропоную орієнтовний алгоритм дій:
📌 На уроці вчитель дає учням перелік літератури за допомогою випадкових карток чи “колеса фортуни”. Це можна зробити за допомогою цифрового ресурсу wordwall. Таким чином учні обирають собі першу книгу для прочитання.
📌 Завдання учня прочитати твір, зробити відгук в соцмережах в будь-якій формі та передати виклик однокласнику чи однокласниці.
📌 Важливо обговорити з учнями певні правила. Наприклад, передавати виклик наступним двом учням за списком.
📌 Щоб заохотити дітей, можна придумати загадковий символічний приз тому, хто все прочитає.
💡 Віртуальна дошка відгуків.
Часом навіть старанні учні читають мало літератури влітку через проблеми з самоорганізації та відсутність супроводу. Водночас, і вчителям потрібен час на відпочинок. На допомогу можуть прийти віртуальні дошки. Яким чином?
👉Вчитель створює окрему сторінку для кожного твору, наприклад у http://linoit.com. Таким чином, учні бачать, що саме їм треба прочитати і можуть залишити стікер зі своїм прізвищем або коротенький відгук, малюнок на сторінці з назвою книги, яку вже прочитали. Такий спосіб надає елемент змагання та мотивує.
P.S. Пропоную приклад переліку літератури для читання влітку для учнів 8 класу за допомогою інструменту Genial.ly
https://view.genially.com/6647ac4b6aaa0a0014079252/guide-chitayemo-vlitku-8-klas
Коментарі
Додати коментар