У наступному році у фокусі уваги Міністерства освіти і науки України буде розробка нового механізму фінансування підвищення кваліфікації педагогів, який дасть змогу ефективніше залучати вчителів до навчання та вдосконалення своїх навичок. Зокрема, особливу увагу планують приділити роз’ясненням щодо оновленого оцінювання учнів 5–9-х класів. Відповідні курси / вебінари проводитимуть інститути післядипломної освіти в регіонах.
Про це розповіла заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова під час підсумкового брифінгу МОН, присвяченого результатам роботи в напрямі шкільної освіти у 2024 році.
За її словами, у межах реформи “НУШ” та її продовження – реформи старшої профільної школи – також запланували усунення проблем в оцінюванні учнівства в гімназійних класах.
“Чому ми на цьому будемо наголошувати? Тому що знаємо про певні проблеми з упровадженням тих рекомендацій, які надало МОН. Тож будемо виправляти цю ситуацію, ідучи до вчителя й роз’яснюючи та спрощуючи той механізм, який базово був запроваджений”, – додала вона.
Надія Кузьмичова розповіла, що в січні 2025 року МОН також активізує співпрацю з батьками, які є учасниками освітнього процесу, але часто не розуміють оновленої системи оцінювання. Зокрема, для них проводитимуть вебінари й випускатимуть роз’яснювальні матеріали.
“І звісно, ключовою нашою аудиторією є вчительство. Тому для них також будуть серії вебінарів за участі й підтримки інститутів післядипломної освіти. Адже ІППО – це наша мережа в регіонах. І нам треба охопити, достукатися, доторкнутися до якомога більшої кількості вчителів”, – розповіла заступниця міністра.
Коментарі
А не пішло б МОН на@хер. Ще більше планують задовбати вчилелів. Від ваших «спрощуємо життя вчителю» хочеться якнайдалі бігти і з професії, і з країни!
Коли накінець де*іли, які сидять в міністерстві освіти , візьмуться захищати учителів,від безсовісних батьків і їх недоношених дітей,я маю на увазі ту частину,яка сама провокує вчителя на протиправний поступок,а потім з допомогою продажних журналюг роздуває тему ,про булінг в школі.Коли накінець вчителі , почнуть отримувати нормальну зарплату,а не ті подачки які їм зараз вкидують?
Я про оцінювання. Не треба мон ров'яснювати вчителям і батькам , проводити вебінари і т.д. Треба СКАСУВАТИ нікому НЕ потрібні "групи результатів" і те дебільне оцінювання!
То то, замість спрощення, знову будуть безкінечні підвищення класифікації, які проводять після уроків? Я жить не встигаю!!! Ненавиджу МОН! Досить знущатися над вчителями!!! Поверніть тематичні і все!!! Не треба пояснювати те, що ми і так добре знаємо! Діти знущаються з вчителів, батьки дають гроші директору і нам змушують ставити їм високі оцінки; набридло!!!
Примітивізація.....у всьому.....тренд...освіти...ведмежий.....які трендотворці---такі й тренди......
Пане лісовий, створіть експертну групу з працівників млн і в школу йдіть вчителями на другий семестр , головне, щоб показати як виставити бали. Успіхів вашій команді.
Поверніть тематичні. Перевірка теми є тим, що контролює рівень міцності знань, творчість учня. Групи ж результатів - це дублювання того, що давним-давно було і є. Для чого це? Були контрольні роботи, що завжди включали різні види роботи (тестування, диктант, переказ, твір). Так, діалог, усний твір, усний переказ тепер назвали ''усно взаємодіє''. Що ж це змінило? Окрім додаткових колонок у журналі та
Я- за розумні тематичні.
Тобто якщо у 2025 році МОН працюватиме над спрощенням оцінювання, то у 2024 воно працювало над його ускладненням. Оригінальний винахід! МОН під орудою Лісового, єдиною чеснотою якого виявилася красива борода, подолала чергове дно. Він зібрав кліку однодумців у складі "великого практика" Винницького, який обізвав українських науковців і студегтів бомжами, та Сташківа, котрий пропонує фвзику викладати англійською мовою. Міг би піти далі і запропонувати викладати українську мову китайською. У мене запитання: чи не знаходиться тепер психлікарня в будівлі МОНі?
Як Верховну Раду на війну, так все Міністерство освіти в школу проводити уроки! Вчителів вже не вистачає, а вони все " удосконалюють"!
МОН треба розформувати і ці кошти направити на заробітну плату вчителів! Задовбали!
А від нового оцінювання покращиться рівень знань учнів? Чи вони ходять в школу, щоб їх по новому оцінили? Може треба подумати, як дати знання учням в таких складних умовах?
У цього міністерства ослів та неуків не вистачає і краплі розуму та здорового глузду. Їхнє завдання - знущатися над учителями та учнями, вигадувати те, що і на голову не натягнеш , що не влазить ні в тин ні в ворота. До вересня 2025 р. половина вчителів тікатиме світ за очі. А тоді моні придумають оптимізацію шкільної мережі: закриють школи!
Вчителів потрібно теж перевіряти знання,які викладають НУШ, ато совок ще невийшов з них .
Этим уродам нечем заняться.
Наталія,а ти більше не пиши коментарі, а то помилка доганяє помилку у словах...
В мене немає слів. Все, що робить моня, це не про дітей, не про вчителів, не про Україну. Чиновництво, це справжні паразити на тілі країни. Нажаль, на нас чекають ще й не такі випробовування... МОЛОДЬ, ДУМАЙТЕ...!!!
Скільки можна знущатися над педагогами ? Що ще хоче придумати МОН, щоб ще більше пригнобити розумного вчителя? Чи Ви хочете знищити освіту в Україні ? В мене виникло питання :"На кого Ви працюєте, панове ?"
Щоб ми, вчителі, не писали в коментарях, нічого не зміниться. Тематичну не повернуть, обличчям до освіти не повернуться. Мабуть, МОН бачить тільки те, що їм вигідно бачити. Просто руйнують всю систему освіти, краще б не заважали працювати.
В моні працюють віртуальні теоретики і портфелісти по знайомству або рекомендаціях. А МИ практики виконуємо цю маячню. На наші НІ всі плювали. Прикро що нам доводиться бути співаторами руйнації освіти.
Додати коментар