В Україні реформують професійну освіту: Рада розгляне євроінтеграційний законопроєкт №13107-д

В Україні реформують професійну освіту: Рада розгляне євроінтеграційний законопроєкт №13107-д
Дата: 15.07.2025

Сучасна модель профосвіти, більше фінансової свободи для закладів, менше бюрократії, можливість швидко реагувати на потреби ринку праці: Комітет ВР з питань освіти, науки та інновацій рекомендує до ухвалення в другому читанні євроінтеграційний законопроєкт «Про професійну освіту» №13107-д.

Про це повідомив очільник комітету та один з ініціаторів законопроєкту, народний депутат від «Слуги Народу» Сергій Бабак.

Як зазначив парламентар, чинний Закон України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» був ухвалений ще у 1998 році й нині вже не відповідає потребам сучасної молоді.

«Закон від 1998 року створив широкий перелік типів закладів: ліцеї, центри профосвіти, училища, які підпорядковувалися різним органам управління. Це створювало певні складнощі. До того ж, професійна освіта тонула у стереотипах: «ПТУ», «бурса», «запасний варіант». Новий закон це змінює», – зазначив Бабак.

За його словами, йдеться про сучасну модель профосвіти, яка спрямована на модернізацію системи та партнерство з бізнесом, нові підходи до фінансування та управління.

«Цим ми хочемо змінити сприйняття суспільством та підхід до професійної освіти загалом. Щоб вчитися у профтесі стало модно. Щоб це навчання відкривало нові можливості для студентів та у подальшому мало практичне підґрунтя для реалізації себе у професії», – акцентував нардеп.

Базовим типом закладу, пояснив він, тепер стане професійний коледж.

«Разом із ним працюватимуть військові заклади професійної освіти, коледжі з військово-фізичною підготовкою, центри досконалості. Для кожного з цих закладів закон запроваджує чіткі вимоги до статусу, спеціалізації і можливості створювати кваліфікаційні центри», – розповів Бабак.

Крім того, зазначив парламентар, законопроєкт входить до «Ukraine Facility» – програми підтримки реформ в Україні з боку ЄС.

«Професійна освіта більше не може залишатися на другому плані. Це важливий інструмент післявоєнного відновлення, що дозволить готувати фахівців відповідно до потреб економіки», – підсумував Сергій Бабак.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: