Вправа "Дженга" для використання на уроках фізики у 5-8 класах

Вправа "Дженга" для використання на уроках фізики у 5-8 класах
Фізика
Дата: 22.07.2025

Вправа "Дженга" для використання на уроках фізики у 5-8 класах є вправою-учасницею Всеукраїнського конкурсу вправ "STEM та медіаграмотність: навчись аналізувати світ".

Авторка: Іванюк Іванна, вчителька фізики загальноосвітньої школу №218 м. Києва

Мета: формування уявлень про будову речовини,  вміння обчислювати і порівнювати густини різних речовин, розвивати уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки.

Необхідні матеріали: гра Дженга з пронумерованими блоками, запитання до теми «Густина».

Час виконання: 15-17 хв.

Опис вправи: Координатор гри формує на свій вибір 4-ри команди. Кожна команда обирає собі капітана, який під час гри буде її представляти. По черзі, капітани підходять до столу, на якому розташована гра і витягують по одному блоці так, щоб піраміда не впала, якщо піраміда падає команда автоматично програє. Після того, як капітан витягує один блок, озвучує номер на блоці і  координатор дає запитання на команду. Команда протягом 1 хв. за допомогою набутих знань, навичок (дозволяється використовувати мобільні телефони), шляхом обговорення дає відповідь. За правильну відповідь команда отримує бал. Якщо протягом 1 хв. команда не відповідає на запитання – бал не отримує. Гра триває поки не буде переможця, або не закінчаться блоки.

Приклади запитань на обговорення:

1. Що важче 1 кг цвяхів чи 1 кг пір’я?

2. Я приходжу на ринок з метою купити олію. Один продавець продає її по 40 грн. за літр, а другий по 40 грн. за кілограм. В кого мені варто купити?

3. Яка речовина має більшу густину золото чи ртуть?

4. Чи потоне у воді варене яйце?

5. Чи потоне у воді сире яйце?

6. Що важче 1 л води чи 1 л молока?

7. Лід у воді потоне чи спливе на поверхню?

8. Чому вода в твердому стані легша ніж вода в рідкому стані?

9. Чому олія не тоне у воді?

10. Чому у морській воді людині легше навчитись плавати?

11. Три кульки (свинцева, алюмінієва, залізна) мають однакові розміри та пофарбовані в один колір. Чи зможете ви без використання будь-яких приладів відрізнити залізну кульку? Як це зробити?

12. Густина якої речовини більша за густину молока, але менша за густину води?

Рекомендовані висновки: дана вправа дає можливість учасникам узагальнити знання про будову речовини, розвивати критичне мислення, шляхом аналізу та оцінки інформації, працювати в команді, а вчителю плавно підвести до наступної теми заняття.

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: