Вправа "Придбайте сувеніри з Німеччини" для використання на уроках математики, фінансової грамотності у 5 класі є вправою-учасницею Всеукраїнського конкурсу вправ "STEM та медіаграмотність: навчись аналізувати світ".
Авторка: Жадановська Людмила, вчителька математики КЗ "Харківська спеціальна школа №12" Харківської обласної ради.
Короткий опис вправи, анотація: Нестандартна прикладна вправа з математики для учнів 5 класу з теми «Дії з десятковими дробами», яка сприяє кращому розумінню зв’язку математики з життям, можливості застосування математичних знань, мотивує до активної роботи на уроці.
Мета вправи/заняття: Формувати предметну компетентність з теми «Дії з десятковими дробами» до розв’язання життєвих задач, пов’язаних з фінансами; реалізувати змістовну лінію «Фінансова грамотність»; розвивати критичне мислення, медіаграмотність, зокрема вміння аналізувати інформацію, аргументувати, генерувати ідеї; сприяти усвідомленню значення математики в сучасному суспільстві.
Необхідне обладнання/матеріали: роздатковий матеріал (друковані картки), аркуші паперу, ручка.
Детальний опис вправи/уроку: Перебуваючи в Німеччині, ви вирішуєте придбати своїм рідним подарунки-сувеніри. Ціни на товари в євро надані в картці. Вважаючи, що офіційний курс євро до гривні (за сайтом Мінфіну): купівля 44,60 грн. за 1 євро, а продаж 45, 20 грн. за 1 євро, дайте відповіді на наступні запитання:
1. Дізнайтеся ціну кожного з сувенірів у гривнях.
2. Яка буде вартість покупки (у грн) всіх їстівних сувенірів?
3. Скільки потрібно коштів, щоб придбати всі запропоновані сувеніри?
4. Яку найбільшу кількість сувенірів і які саме ви зможете придбати, якщо у вас залишилось 20 євро? Яка буде вартість вашої покупки у гривнях?
5. Яку найменшу кількість сувенірів і які саме ви зможете придбати, якщо у вас залишилось 20 євро? Яка буде вартість вашої покупки у гривнях?
6. Якщо ви запланували, що можете витратити на сувеніри не більше 2000 грн, то які з сувенірів ви придбаєте? Поясніть свій вибір.
Очікувані результати:
Знаннєвий компонент: учні знають правила виконання дій з десятковими дробами.
Діяльнісний компонент: учні критично осмислюють та аналізують медіаінформацію.
Ціннісний компонент: учні вміють раціонально вести себе як споживачі, ефективно використовують свої заощадження, приймають доцільні рішення у сфері фінансів, усвідомлюють значення математичних знань для повноцінного життя в сучасному світі.
Підсумок/рефлексія за результатами проведення вправи: За результатами виконаної вправи доцільно підвести підсумок у формі діалогічної взаємодії учнів, де кожен визначає власну позицію у ставленні до навчальної діяльності, пояснює свій вибір.
Підсумок: вправа «Закінчи речення».
• Ціна – це … (вартість одного предмета).
• Гроші люблять … (рахунок).
• Вартість - це … (кількість грошей, які заплатили за товар).
• Гривню можна поміняти на … (іноземну валюту).
• Кількість - це … (множина товару).
Використані джерела:
Коментарі
Додати коментар