Знову разом: ідеї для проведення уроків математики в класній кімнаті

Знову разом: ідеї для проведення уроків математики в класній кімнаті
Дата: 23.01.2025

Автор: Karashevych Inna

Після довгих місяців змішаного та дистанційного навчання і викликів, з якими ми зіткнулися, повернутися до класної кімнати — це справжнє свято! Особливо, коли йдеться про математику. Уявіть собі: сміх, коли хтось вигадує неймовірно складне рівняння для друзів; емоції, коли перша правильно побудована геометрична фігура з'являється на дошці; і справжнє задоволення від командної роботи над завданнями. Це можливість вчитися спілкуватися, аргументувати свої думки, шукати рішення.

На уроках в школі, як і на онлайн уроках, діти мають свої вподобання. У кожного класу вони свої, але є й такі, які подобаються всім.

✔ Уроки на природі. Тут може бути неймовірна кількість ідей від захисту проєктів до математичних розрахунків. Для 5 класу – це обчислення площі та периметру, наприклад, клумби чи майданчика; 6 клас – додавання і віднімання раціональних чисел, застосувавши підручний матеріал; з 7 класом можна скласти задачі про відношення фруктових дерев, які ростуть в шкільному саду; 8 клас можуть на практиці застосувати теорему Піфагора маючи дерева і драбину; а з 9 класом під час вивчення послідовностей можна поглибитися в тему, розглянувши числа Фібоначчі та їх зв’язок із розташуванням листків на деревах та застосуванням цих відомостей в сонячних панелях, або проаналізувати симетрію будинків та школи.

✔ Квести. Більше за онлайн квести, учні люблять живі квести. Адреналін та масу емоцій забезпечено. Квести можна зробити невеличкі, в межах класу, та більші, але тут слід врахувати, що в інших кабінетах йдуть інші уроки, тому як вихід можна перенести весь процес надвір. Зразок одного з таких квестів Ви зможете знайти за посиланням.

✔ Рандомний виклик до дошки. Мої діти дуже вподобали такий метод виклику до дошки. Заходячи до класу, часто першим питанням є “Ми будемо крутити колесо?”. Для створення таких опитувань можна використовувати “Колесо фортуни” від Wordwall, https://spinthewheel.io/uk або в програмному забезпеченні для інтерактивних дошок та панелей.

✔ Взаємооцінювання. Учні люблять бути в ролі вчителя, я завжди довіряю взаємоперевірку математичних диктантів дітям. Але спочатку слід наголосити на доброчесності оцінювання робіт, особливо у 5 класі, перших 2-3 рази, коли учні можуть автоматично виставити 12 балів, бо вони друзі, тому підготуйте учнів і будете мати незамінних помічників.

✔ Диференційовані завдання. Учні різні, тому і завдання також мають бути різні. Даю дітям завдання на вибір, наприклад, 4-5 різнорівневих завдань, із яких необхідно обрати 2. Це мотивує учнів до виконання завдань.

Шановні вчителі, користуйтеся цим часом, щоб занурити учнів в захоплюючий світ математики. Нумо не просто вчити, а творити, досліджувати та надихати одне одного. Адже математика — це мова логіки, що єднає нас усіх! Нехай ваша класна кімната стане місцем відкритих і маленьких перемог кожного дня!

 

 

https://docs.google.com/document/d/1IxAn_p5v9auPNf2F9oyn9hBXZQQfsfnm1owKlXPe_po/edit?tab=t.0

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: