22 листопада 2024 року у кабінетах учасників сертифікації розміщено результати організованого Державною службою якості освіти України (далі — ДСЯО) експертного оцінювання професійних компетентностей учителів початкових класів, а також учителів математики та української мови і літератури — учасників сертифікації у 2024 році.
Освіторія презентувала масштабне дослідження «Вчителі України: кадровий потенціал». Воно засвідчує: в Україні зараз є 282 тисячі вчителів, і 40% з них планують піти з професії до 2030 року. До того ж лише 20% вчителів задоволені тим, якою мірою суспільство цінує їхню працю.
Батьки здобувачів освіти є учасниками освітнього процесу, тому вчителям варто налагодити з ними продуктивне комунікування. Водночас не завжди ми можемо відвідати батьківські збори чи поспілкуватися з кожним окремо, тому вирішенням ситуації можуть стати рекомендації батькам щодо вивчення певної галузі, які можна розмістити в GoogleClassroom, на сайті школи чи роздрукувати як невеликі пам’ятки.
Реформа «Нова українська школа» акцентує на оцінюванні компетентностей: не лише здобутих знань, а й навичок — як предметних, так і «мʼяких» (читайте більше за покликанням). Тому Міністерство освіти і науки розробило й на початку серпня 2024 затвердило нові рекомендації та критерії щодо оцінювання, які враховують специфіку навчання в НУШ.
З повагою до вчителів та для їхньої підтримки МОН і дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз підготували рекомендації щодо роботи з дітьми, які пережили травматичний досвід. Практичні поради стосуються як освітнього процесу, так і спілкування та налагодження взаємин із дітьми.