
Новини
-
Українська освіта без бар’єрів — МОН працює над розробленням Національної стратегії розвитку інклюзивного навчання
Освітнє середовище в Україні має стати інклюзивним, безбар’єрним та дружнім до учасників освітнього процесу. Для цього в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору Міністерство освіти і науки України реалізовує флагманський проєкт «Українська освіта без бар’єрів». Він покликаний створити належні умови для здобуття якісної освіти, соціалізації, підготовки до самостійного життя та професійної діяльності для кожного і кожної.
Дата: 07.12.2023 -
Здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами
Держава створює умови для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами з урахуванням індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів, а також забезпечує виявлення та усунення факторів, що перешкоджають реалізації прав і задоволенню потреб таких осіб у сфері освіти (Закон України «Про освіту»).
Дата: 06.12.2023 -
Освітня безбар’єрність. Команда психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами
У закладах освіти, до яких зараховуються діти з особливими освітніми потребами, забезпечується їх психолого-педагогічний супровід - комплексна система заходів з організації освітнього процесу та розвитку дитини, передбачених індивідуальною програмою розвитку. Такий супровід здійснюється командою психолого-педагогічного супроводу.
Дата: 30.11.2023 -
Що необхідно знати керівнику закладу про організацію роботи асистента вчителя
Функції асистента вчителя зазначені в листі Міністерства освіти і науки України «Щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році»
Дата: 26.11.2023 -
10 порад директору школи для розвитку та залучення персоналу для впровадження інклюзивного навчання
Державною службою якості освіти у співпраці з проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) розроблено посібник «Впроваджуємо інклюзію у закладі освіти», який покликаний допомогти вдосконалювати якість інклюзивного навчання у школах.
Дата: 22.11.2023 -
-
Виплата пенсії асистенту вчителя інклюзивного класу
Я – колишній вчитель, отримую пенсію за вислугу років. Зараз влаштувалася в загальноосвітню школу на посаду асистента вчителя інклюзивного класу. Чи маю я право в період роботи на виплату пенсії?
Дата: 15.11.2023 -
Вимоги та обов’язки асистента вчителя/дитини та логопеда – юридичне розʼяснення
Тема, де починаються й на чому закінчуються обовʼязки асистента вчителя й асистента дитини, дуже популярна серед запитів читачів, що надходять на пошту редакції “НУШ”. Раніше ми вже відповідали на питання про розподіл відповідальності працівників (вчителя, асистента вчителя/дитини) в інклюзивному класі. Втім, нова добірка ваших питань відмінна від попередньої.
Дата: 09.11.2023 -
“Не дитина має прилаштовуватися до шкільних умов, а школа має створити умови, необхідні для дитини”: які зміни чекають на інклюзивне навчання в Україні
Жодна дитина не має відчувати себе іншою та виключеною з освітніх, культурних і соціальних процесів, акцентує Євгенія Смірнова, заступниця міністра освіти і науки України з питань дошкільної та інклюзивної освіти.
Дата: 01.11.2023 -
Індивідуальний навчальний план й Індивідуальна навчальна програма
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН й ІНДИВІДУАЛЬНА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА є частинами Індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами, що розробляються командою психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами.
Дата: 31.10.2023 -
-
Сучасні підходи до навчання дітей з особливими освітніми потребами
17 жовтня 2023 року відбувся обласний вебінар для вчителів та асистентів вчителів інклюзивних класів з проблеми «Сучасні підходи до навчання дітей з особливими освітніми потребами».
Дата: 23.10.2023 -
-
Організація освітнього процесу з урахуванням рівня підтримки
Залежно від рівня підтримки керівник закладу організовує навчальний процес дитини.
Дата: 12.10.2023 -
Асистент вчителя і асистент учня (дитини) в інклюзивному класі виконують різні функції
Асистент вчителя – це педагогічний працівник, що призначається на посаду керівником закладу освіти, має педагогічну освіту та забезпечує особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу.
Дата: 26.09.2023 -
Завдання асистента дитини в інклюзивному класі
АСИСТЕНТ ДИТИНИ – учасник команди супроводу дитини у навчальному закладі, який повинен сприяти її розвитку та соціальній адаптації
Дата: 25.09.2023 -
Хто такий асистент учня?
Асистент учня (дитини) забезпечує в освітньому процесі соціальні та соціально-побутові потреби здобувача освіти з особливими освітніми потребами.
Дата: 19.09.2023 -
-
Інклюзивне навчання у школі: посібник для директорів закладів освіти
Аби допомогти керівникам шкіл у творенні якісного інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами, Державна служба якості освіти у співпраці з проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) розробили посібник «Впроваджуємо інклюзію у закладі освіти».
Дата: 13.09.2023 -
Навіщо асистенту вчителя річний план роботи або 5 кроків, як зробити річний план «живим» документом
Річний план асистента вчителя є важливим інструментом, який допомагає йому організовувати роботу протягом навчального року і досягати успішних результатів у роботі з учнями та співпраці з вчителем.
Дата: 26.08.2023 -
Адаптація та модифікація в умовах інклюзивного навчання
Розберемося у чому різниця між адаптацією та модифікацією?
Дата: 21.08.2023 -
-
Методичні рекомендації "Безпечне освітнє середовище: Надання індивідуальної підтримки учням з особливими освітніми потребами під час підготовки для реагування на надзвичайні ситуації"
Лист МОН від 03.08.2023 р. №1/11479-23 "Про методичні рекомендації"
Дата: 08.08.2023 -
-
Рекомендації щодо психологічної підтримки дитини з інтелектуальними порушеннями в кризових ситуаціях
У стресових обставинах (наприклад, під час повітряної тривоги, евакуації, якщо вимкнули світло тощо) усі діти потребують підтримки дорослих, адже вони є особливо вразливими й поки не вміють регулювати свої емоції. Дитина з інтелектуальними порушеннями може мати непередбачувані реакції, адже її сприйняття та оброблення інформації має свої особливості. У таких випадках украй важливо, щоб дорослий, який перебуває поруч, знав, що робити, аби підтримати дитину та запобігти негативним наслідкам.
Дата: 08.08.2023 -
Інклюзивна освіта в НУШ: виклики воєнного часу
Створити безпечне освітнє середовище – одне з першочергових завдань закладу освіти під час війни. Водночас наявність обладнаних укриттів чи інструкцій – лише частина необхідної безпеки. Розповідаємо про організацію освітнього процесу на засадах рівності та інклюзивності.
Дата: 27.07.2023
Події
-
7грудня
Всесвітній день української хустки
Метою проведення цього Дня є відродження національних традицій, донесення історичних фактів про українську хустку. -
9грудня
Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої людської гідності та попередження цього злочину
Цей Міжнародний день пам’яті було засновано Генеральною Асамблеєю ООН у вересні 2015 року (A/RES/69/323), у день прийняття Конвенції про запобігання злочинові геноциду і покарання за нього (1948) -
9грудня
Міжнародний день боротьби з корупцією
International Anti-Corruption Day встановлений Генеральною Асамблеєю ООН (резолюція від 31.10.2003 A/RES/58/4) на честь прийняття Конвенції ООН проти корупції.

