Автор: Лілія Орел, юрист, психолог, суб'єкт підвищення кваліфікації
На радість дитині, батьки придбали велосипед. Вони швидко помітили: саме під час їзди дитина стає спокійнішою, сконцентрованішою і зайнятою корисною справою. Коли ж учень прибуває до школи на своєму ровері, виникає проблема - залишити транспорт біля входу до навчального закладу не можна.
Мати, ознайомлена з численними юридичними роз’ясненнями в інтернеті, наполягає: велосипед — це приватна власність дитини, і жодна особа не має правових підстав вимагати залишити його поза межами шкільного приміщення.
Більше того, вдома жінка помітила: крутіння педалей не лише заспокоює дитину, а й підвищує концентрацію уваги, сприяє засвоєнню інформації та позитивно впливає на самооцінку.
Отже, вилучення велосипеда під час уроків - прямий шлях до психологічної травми, наслідки якої можуть залишитися на все життя. Вчителі матір’ю про це проінформовані. Крім того, матір попередила: у разі невиконання її побажань - вона звернеться до суду.
Так дитина почала їздити по класу під час уроків, усвідомлюючи, що це - її приватна власність і невід’ємна складова емоційного добробуту.
Більше того, спостереження показали: що менш цікавий урок, то швидше дитина їздить. Відтак, обов’язком педагога стало не просто викладати матеріал, а й зацікавити дитину настільки, щоб вона сповільнилася.
Незабаром інші учні також виявили бажання користуватися велосипедом під час занять. Їхні батьки, надихнувшись прикладом, долучилися до ініціативи - адже очевидно, що велосипед сприяє розвитку пам’яті, уваги та позитивного самосприйняття. І батьки, і учні твердо переконані: велосипед - недоторканна приватна власність дитини.
Згідно з інтернетними порадами юристів, діти мають повне право їздити на велосипедах по класу, на відміну від вчителів, чия участь у велопроцесі потенційно шкодить психіці учнів.
І саме тому толерантне, гуманне суспільство, яке плекає в дітях упевненість, відповідальність та інтелектуальну гнучкість, повністю підтримує право школярів на рух класом на двоколісному транспорті.
Адже відстоюючи своє право на приватну власність, дитина водночас вчиться захищати власні кордони.
У класах уже вирують змагання: чий велосипед крутіший, хто спритніше рухається між партами, а хто зуміє креативніше проявити дії щодо захисту недоторканності особистого майна.
Хоча адміністрація закладу освіти не в захваті від нової практики, вона змушена дотримуватись одного з основоположних принципів правової держави - ‼️‼️‼️ «дозволено все, що не заборонено законом». А оскільки заборони їздити на велосипеді по класу в законодавстві не прописано - отже, дозволено.
P.S. Велосипед - це алегорія безконтрольної вседозволеності
Коментарі
Для таких батьків і дітей є у мене порада: переведіть дитину до Онлайн школи і нехай під час уроків ізде по кімнаті вдрма.
Поки на рівні держави не ведуться обов'язки і реальні механізми для контролю любих діточок " яжемамок" - нічого не зміниться
А в ресторані не пробували відвідувачі їздити на велосипеді? З школи зробили полігон для вседозволеності, нахабства, а вчителів принижувати хто як може. Питання: яке майбутнє чекає людей, які вважають що їм все можна?
А що в Україні не існує норм поведінки у громадському місці? Спочатку всі дружно рвонули до магазину з тваринами, зі словами вони краще за людей. Тепер усередині приміщення їздитимемо на своєму велосипеді, скутері, самокаті. А що далі? Прийду за своєю розкладушкой, втомилася, ляжу полежу.
У цієї дитини не все добре з психікою. Якщо батьки не змогли виховати і підготувати дитину до суспільного життя, то нехай і навчають їх самостійно. Таке навчання називають ,,сімейне''. Нехай спробують зацікавити, навчити, дати знання, а потім ще й пройти оцінювання.
На НМТ хай діточки на скутерах приїзжають, щоб у дитинки і її батьків МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ'Я не похитнулося )))
Не вірю. Вигадано все.
Згідно Закону України "Про середню освіту" кожний має право на освіту. Тобто, хочеш вчитися - вчись, а ні - сиди мовчки. Але ЗАБОРОНЕНО заважати іншим отримувати освіту згідно Конституції України. Ми читаємо, що "мати попереджає", або "погрожує", або "вважає за краще для її учня, коли він їздить по класу на вело", а "хтось тулиться до стіні задля безпеки". Вона розвиває у учня егоїзм, який у неї самої розвинутий до неадекватності. Якщо її учень бездарний до математики, чому йому і нецікаво, то іншому учню математика подобаєттся, і він не хоче, аби їзда на вело по класу йому заважала. Зрозуміло, що це алегоричний приклад. Але правда у тому, що вчитель не знає Законодавства, яке його захищає, на відміну від представників інших професій, а тому нездатний дати законну відсіч нахабі, яка БАНАЛЬНО злісно ухиляється від виконання своїх батьківськтх обов'язків згідно Сімейного Кодексу України щодо виховання. Інструменти нахаби: шантаж, погрози, спекуляції, маніпуляції та провокації
Школа скотиться в безодню з такими батьками, боїх стає все більше й більше
І в таких умовах можна чомусь навчити дітей?
І в таких умовах можна дітей чомусь навчити?! Батьки нічого не мають проти? МОН буде задоволений результатами, якщо дозволяє таку витівку у класах??? Дозволено, що не заборонено? То забороніть!
Дебілізм якийсь.
Тепер кожен придурок має право, а нормальні люди мають дотримуватись цих " придурашених" прав. На жаль, ця вседозволеність в школі процвітає по повній, безправний тільки вчитель.
На жаль, тепер кожен придурок має право, а нормальні люди мають дотримуватись цих придурашених прав. Лише вчителі прав не мають.
Вседозволеність - аж пре, не треба пристойного одягу, вигляду, поняття, що можна і що треба і т.д. За мізерну зарплату вчитель має бути послушним клоуном і т.д. Ще трошки , і вчителів будуть запрошувати з Китаю.
Для тих, хто припустив, що перед нами вигадана історія. Видасться, що не всі звернули увагу, на постскриптум: "P.S. Велосипед - це АЛЕГОРІЯ безконтрольної вседозволеності. По суті: Сподіваюся, до "велосипеда" ще не дійшло. При цьому впевнена, до подібного "ровера" всього півкроку! Не розумію, ким керована ДОПУСТИМІСТЬ подібної вседозволеності перед усім батьків, а за ними і дітей. При цьому, чим далі, тим більше. Кому вигідно, щоби невдовзі наше суспільство складали випускники, виховані на подібних засадах.
Додати коментар