Чи може заклад освіти працювати зі структурою навчального року «триместр» замість «семестр»?
📎 Законодавство в галузі освіти передбачає, що суб’єкти освітньої діяльності мають право на самоврядування, яке полягає в самостійності, незалежності та відповідальності у прийнятті рішень щодо академічних (освітніх), організаційних, фінансових, кадрових та інших питань діяльності. Зокрема, статтею 23 закону України «Про освіту» визначено, що держава гарантує академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію закладів освіти. Обсяг автономії визначається цим законом, спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.
📝 Ч. 4 ст. 10 закону України «Про повну загальну середню освіту» передбачено, що «структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо».
📎 Тобто, педагогічна рада на основі перерахованих в Законі України «Про повну загальну середню освіту» умов має визначити за якою структурою здійснюватиметься навчальний процес в закладі: «семестрами», «триместрами» чи іншим. При цьому необхідно врахувати, що тривалість канікул протягом навчального року не може становити менше 30 календарних днів.
🔶 Отже, заклад загальної середньої освіти може працювати із структурою навчального року «триместр», якщо відповідне рішення прийме педагогічна рада закладу.
Коментарі
Додати коментар