Джерело: Olena V. Kniazeva Союз освітян України
Кака прєлєсть))
ВР Volodymyr Voronov каже, що закон хароший, а МОН погані, а МОН каже, що стримано оптимістичні, бо закон поганий.
І тільки вихователька дитячого садку шукає в новому законі рядок про зарплату...
А рядка немає!
То, скільки не пепекидайте один на одного, ВР і МОН, відповідальність за імплементацію закону, а без виховательки він не працюватиме при жодних інших найкращих намєрєніях.
Далі товариш з ВР :
"Роботу МОН вважати незадовільною!!!
А на мою думку особисто, ПОВНА НЕДОВІРА!
Шановні друзі, в черговий раз перебуваю в шоковому стані від перебігу імплементації нового Закону України «Про дошкільну освіту».
Нагадую, що за ухваленим Парламентом і підписаним Президентом України Законом його дія повинна була початися 7 липня 2025 року. Народні депутати України були свідомі, що для підготовки необхідних підзаконних НПА потрібен хоча б рік. Також народні депутати і вся освітянська спільнота очікували, що МОН одразу почне підготовку цих необхідних НПА, і почне, безумовно, з ухвалення тих НПА, що регламентують роботу працівників ЗДО (питання робочого часу, педагогічного навантаження, оплати праці тощо).
Я вже повідомляв у своїх постах про проблеми створення і діяльності робочих груп при МОН, комунікації та узгодженості думок всіх зацікавлених стейкхолдерів, термінів виконання завдань тощо. Звертався офіційно до МОН з питанням, на більшість з яких не отримав чіткої відповіді, чому гальмується процес, хто винний і яку несе відповідальність, чим буде забезпечена підготовка якісних НПА.
Разом з тим, без врахування хаосу з вирішення відповідних питань у діях МОН, що ми спостерігати впродовж осені та початку зими 2024 року, МОН ІНІЦІЮВАВ перенесення введення в дію Закону на 1 січня 2025 року. Народні депутати України вимушені були підтримати наполегливість МОН, сподіваючись, що центральний орган виконавчої влади свідомий і розуміє власну відповідальність за необхідну готовність на 1 січня критичних НПА для діяльності всієї системи дошкільної освіти країни, і, у першу чергу, НПА з питань обліку робочого часу та оплати праці.
15 січня 2025 року відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. Першим питанням на порядку денному було питання: «Стан підготовки НПА для успішної імплементаціі Закону України «Про дошкільну освіту», критичність розгляду якого полягає у введенні в дію відповідного Закону саме з 1 січня 2025 року і негативного резонансу в публічній площині на тлі відсутності оновлених НПА і достатніх роз’яснень з боку МОН.
Заступник міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова відзначила про «стримано позитивну динаміку» у підготовці підзаконних актів, в той час коли із 44 НПА затверджено лише ДВА
Водночас Голова Комітету, Сергій Бабак, наголосив, що з часу юстування Закону пройшло 7 місяців і 9 днів, тому тут немає місця для динаміки.
Про незадовільну роботу МОН з питання, що розглядається, висловилися Юлія Гришина, Володимир Воронов, Наталія Піпа, Іван Кириленко, Михайло Гончар від Асоціації Міст України та інші члени Комітету та запрошені.
У виступі омбудсмена Надії Лещик було зазначено лише про скарги, які надходять від спільноти дошкілля, однак пропозицій щодо їх вирішення запропоновано не було!
Акцентую увагу на тому, що як підкреслили і мої колеги по Комітету, по Парламенту, члени Єврокомісії, Закон якісний і визначив всі питання максимально коректним і можливим на цей час способом. Збій у застосуванні відбувається на тлі відсутності критичних НПА, за підготовку яких повну відповідальність несе МОН. Але посадовці МОН до цього моменту «сором’язливо» мовчать про це, спостерігаючи у публічній площині запити і обурення освітян, повідомлення журналістів щодо того, що Закон спричинив складнощі у роботі дитячих садків, що поганий саме Закон. МОН не вийшов у публічну площину з роз’ясненнями і вибаченнями, не повідомив про найближчі кроки, що будуть здійснені ними для упорядкування проблем, сподіваючись, напевне, на виправдання народних депутатів.
НАГОЛОШУЮ: мені і моїм колегам, експертам, які були залучені до напрацювання Закону, немає про що виправдовуватися. Навпаки: ми пишаємося новим Законом України «Про дошкільну освіту», який захистив працівників закладів дошкільної освіти всієї України, про що викладено у роз’ясненні, підготовленому фахівцями Комітету.
Вдячні, що більшість освітян, батьківської громади, органів місцевого самоврядування України з нами погоджуються і дякують за ухвалений Закон.
Під час голосування Комітет визначив роботу МОН з підготовки підзаконних нормативно-правових актів для реалізації Закону незадовільною.
Народні депутати України, члени Комітету, нагадали представникам МОН, що Комітет не є виконавчим органом влади і не повинен за посадовців МОН виконувати їхню роботу, але попри все я і мої колеги готові брати участь у вирішенні посталих проблем. Головне, щоб МОН мав бажання та спроможність скористатися запропонованою допомогою, а все суспільство отримало систему якісних НПА у найближчій перспективі.
Переселимо! ☝️
Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій"
P.S. І таки залишилося питання: пересилимо що? кого?
Коментарі
В законі про дошкільну освіту не прописали основне - це збільшення заробітної плати педагогічним і технічним працівникам ЗДО! В чому покращення??? В збільшенні робочого часу без збільшення заробітної плати???? Вчителям-лефектологам, логопедам, музичним керівникам, керівникам гуртків збільшили робочий час в два рази, керуючись тим, що раніше було 40, а зараз буде 30.... Ніколи у цих спеціалістів в дошкіллі не було 40 годин робочого часу на ставку!!! ПОКРАЩЕННЯ - це зменшення робочого часу та збільшення заробітної плати!!! Спробуйте ви, шановні експерти, під час повітряної тривоги( коли летить балістика) встигнути винести на собі дітей дошкільників, а ще складніше тим закладам, в яких діти з ООП, і працівники цих дітей по декілька разів на день виносять і заносять в укриття на собі.... Ось тільки за цю роботу потрібно збільшувати заробітну плату та покращувати умови праці, а не видумувати методичну роботу в дистанційному форматі та ще й і БЕЗКОШТОВНО!
Повністю погоджуюсь з пані Іриною.Як можна приймати закон,не порадившись зі спільнотою працівників,робота яких буде регламентуватися цим законом?Чому дошкілля завжди потерпає від такої несправедливості?Чому дошкільна освіта є в центрі уваги тільки з питання збільшення часу та вимог до атестації,а збільшення оплати праці у безкінечному розгляді?Працюючи в теперішніх умовах воєнного часу,працівники дошкілля мають заохочуватися з боку влади.А з таким оновленням,законом,де немає жодного «плюса» для робітника закладів дошкільної освіти (як для технічного,педагогічного,так і адміністративного),пропадає будь-яке бажання триматися за таку роботу.Теперішні випускники вишів і до виходу нового закону не хотіли йти працювати в державні заклади.Тепер тим паче.Кожен громадянин нашої держави заслуговує на гідну оплату своєї праці!Тим паче,коли кожен зараз докладає максимум зусиль вижити і допомогти воєнним.
Додати коментар