Лист МОН від 21.11.2024 р. №4/4086-24
Відповідно до наказу МОН від 02.08.2024 № 1093 підсумкове оцінювання за семестр здійснюють за групами результатів навчання, що передбачені Критеріями оцінювания за освітніми галузями (додаток 2), з урахуванням різних форм і видів навчальної діяльності.
У Свідоцтві досягнень виставляють семестрові оцінки за групами результатів. На підставі оцінок за групами результатів виставляють загальну оцінку за семестр з кожного навчального предмета / інтегрованого курсу навчального плану освітньої програми закладу освіти.
Згідно з Державним стандартом базової середньої освіти групами результатів з іноземних визначено:
сприйняття усної інформації та письмових текстів іноземною мовою в умовах безпосереднього та опосередкованого міжкультурного спілкування;
взаємодія з іншими особами в усній і письмовій формі та в режимі реального часу через засоби іноземної мови,
надання інформації, висловлювания думок, почуттів та ставлення іноземною мовою.
Ці групи результатів співвідносяться з формулюваннями, зазначеними у Свідоцтві досягнень, відповідають рівням загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти, Державному стандарту базової середньої освіти та модельним навчальним програмам.
Оскільки характеристики груп загальних результатів та критерій оцінювания є комплексними та охоплюють різні види мовленнєвої діяльності, у Свідоцтві досягнень кожен вид мовленнєвої діяльності зазначений як окрема група результатів, а саме:
Сприймає усну інформацію на слух / Аудіювання
Усно взаємодіє та висловлюється / Говоріння
Сприймає письмові тексти / Читання
Письмово взаємодіє та висловлюється / Письмо
Отже, у журналі робимо запис одного із запропонованих варіантів того, що у Свідоцтві досягнень. Наприклад, «Сприймає усну інформацію на слух» або «Аудіювання»
Зазначені у Свідоцтві досягнень чотири види мовленнєвої діяльності охоплюють усі групи результатів, окреслені в Державному стандарті та критеріях оцінювання. Критерії оцінювання, своєю чергою, складаються з оцінювания чотирьох видів мовленнєвої діяльності.
Зазначений вище документ не містить інформації щодо кількості груп результатів та вказівок стосовно заповнення сторінок журналу, оскільки в кожній освітній галузі ця інформація різниться і вчителі, у межах автономії, самостійно визначають, що, коли і як оцінювати та які записи робити в журналах. Це право гарантоване пунктом 1 статті 54 Закону України «Про освіту», відповідно до якої педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники мають право на академічну свободу, включаючи свободу викладания, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільный вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі.
Коментарі
Вчасно
А як може бути так, що групи результатів у свідоцтвах не відповідають групам результатів у Державному стандарті? Щось, шановне міністерство, ви самі себе пересудрили!
Пересудрили!
Перемудрили
Шановний МОН, від зміни форми оцінювання знання учнів не покращуються. Закінчуйте фантазувати...!?
А якщо дитина не пише, бо фізично не може, то оцінювання її з письма є дискримінацією.
Шановні чиновники МОН ! Спустіться на землю , ви самі розумієте , що ви понапридумували ? Досить вже знищувати освіту цими реформами , знущатися над вчителями (медицину вже знищили ). Ми йдемо в Європу ? То подивіться чи займаються там такою паперовою бюрократією .Ви на вчителів повісили ще цілу бухгалтерію .Вже з тої школи повтікають скоро останні.Це вже просто крик душі! Коли вже ви розгрузите тих нещасних вчителів , щоб вони займалися навчальним процесом і дітьми , а не будете їх давити своїми безглуздими нововведеннями ???
Як можна було взагалі вигадати таке безглуздя?! Хоч би один з тих "винахідників" попрацював у школі за своїми ж вимогами....
Додати коментар