Що МОЖЕ зробити вчитель початкових класів на зимових канікулах

Що МОЖЕ зробити вчитель початкових класів на зимових канікулах
Канікули
Дата: 07.01.2025

Автор: Тетяна Гребенюк

ПІДСУМОК ЗА ПЕРШИЙ СЕМЕСТР

Колеги, зимові канікули у всіх школах розпочалися і завершаться у різний час. Але канікули у вчителів є робочим часом.

Не сприймайте цей допис як вказівку, сприймайте -  як ПІДКАЗКУ, якою можете скористатися, якщо захочете).

Отже, підсумок за перший семестр все - таки зробити варто!

Так, у нас нема семестрового оцінювання (Наказ№813 від 13.07.21) і ми у класному журналі нічого не пишемо ( ні позначок, ні рівнів). Але  щороку на зимових канікулах я  підводжу підсумок за перший семестр ЛИШЕ У ЗОШИТІ СПОСТЕРЕЖЕННЯ! Це мій зошит і веду я його у зручному мені форматі. Він не підлягає перевірці адміністрації школи ! 

ЩО я роблю: з певного очікуваного результату кожній дитині виставляю  позначку за перший семестр ( або плюсик або колір - це залежить яке формувальне оцінювання я використовую у певному класі  "ЗЕЛЕНІ ПЛЮСИКИ" чи "КОЛЬОРОВЕ ОЦІНЮВАННЯ").

За чотири місяці першого семестру  у мене вже є багато інформації (позначок) у зошиті спостереження. Тому, переглядаючи успіхи кожної дитини - виставляю ПОЗНАЧКУ (не рівень!!!)  за семестр з кожного очікуваного результату з певної галузі.

Так зроблю і у кінці другого семестру. Позначка за перший семестр і позначка за другий семестр з кожного очікуваного результату дає мені можливість легко вивести рівень чи вербально оцінити кожну дитину ЗА РІК і зафіксувати це у класному журналі! 

Повірте, жодне оцінювальне судження не дасть вам такої точної і стислої інформації, щоб швидко зорієнтуватися в успіхах дитини. Ну, не будете ви у кінці навчального року піднімати всі самостійні чи діагностувальні роботи і перечитувати всі оцінювальні судження, які ви писали довгими вечорами і безсонними ночами)))  і "ламати голову" як вивести рівень....

Колеги, користуйтеся ПЕДАГОГІЧНОЮ СВОБОДОЮ , спростіть собі паперову роботу, допоможіть самі собі та підкажіть іншим, як це зробити, щоб це було і правильно, і швидко, і легко!

І ще: не забудьте добре ВІДПОЧИТИ на канікулах та набратися сил знову з радістю навчати наших діток!

P.S. Ділюся досвідом, а не вигадую дурниці!)) Бо найкраще знає ЯК працювати у школі той, ХТО працює там, а не ті, хто просто пишуть, що робити)))))

І на картинці, яку я створила до допису, у тексті ключове слово - "МОЖЕ". Тому, читайте цей заклик  правильно))

Вподобайки:

5
1
0
0

Коментарі

Філолог

А помилок...

Лана

Як же ж відпочити,як робочий час?Та і ніхто ваших вказівок не сприймає.Вказівників розвелося.Кожен учителю хоче щось вказати.

ДІНА

Особисто я ніяких оцінювальних суджень не писала і ніяких рівнів не виводила .І не збираюся того робити ні довгими ночами, ні днями.Просто поставила оцінки.Вважаю,що всі ці рівні це дурістіка, лиш би вчителю голову замакитрити

Додати коментар

Новини:

Поділитися: