Нескінченні канікули: що робити, якщо дитина не хоче повертатися до школи після відпочинку? Пʼять дієвих порад

Нескінченні канікули: що робити, якщо дитина не хоче повертатися до школи після відпочинку? Пʼять дієвих порад
Канікули
Дата: 01.11.2023

Канікули така річ: спочатку їх довго-довго чекаєш, а потім вони проносяться за один день, збиваючи режим сну дитини. Як все виправити — розповідаємо у матеріалі.

Восени, коли світовий день стає меншим, проблеми з ранковими підйомами спіткають не лише дорослих, а й малих. Осінні канікули додають стресу, адже після тижня відпочинку діти зовсім не хочуть знову вставати дуже рано, щоб встигнути до школи. Додає «вогню» й перехід на зимовий час, коли годинники переводять на годину назад. Зібрали пʼять дієвих порад, як повернутися до нормального режиму сну. 

Порада №1 Знайдіть мотивацію повернутися до школи

Якщо дитина навідріз відмовляється повертатися за шкільну парту, варто знайти спосіб її замотивувати. Запропонуйте купили новий наплічник чи набір канцелярії, іграшки. Це працює для молодших класів. Для дітей середнього шкільного віку можна запропонувати новий одяг, аксесуари чи засоби догляду. Однак в жодному разі не формулюйте такий подарунок словами «ми купуємо тобі нову сорочку, а ти йдеш у школу», адже тоді є великий ризик стикатися з такими маніпуляціями кожного разу. 

Порада №2 Відверта розмова

Варто пояснити дитині важливість навчання та наголошуйте, що пропустити чи уникнути цього етапу не вийде. Варто знайти плюси: згадайте, за що ваша дитина найбільше любить школу. Після цього спирайтеся у розмові на них — нагадайте про друзів, цікаві уроки, пригоди після школи, гуртки чи навіть смачну піцу з їдальні (так, це теж рахується!). 

Порада №3 Не уникайте тривожних дзвіночків

Якщо ані розмови, ані подарунки не діють на дитину, а ви бачите, що при згадці про клас чи вчителів у дитини пригнічений стан, варто звернути на це особливу увагу. Можливо, у школі є конфлікт з однокласниками чи вчителем, або ж є предмети, де школярик не встигає. 

Тоді варто поспілкуватися з класним керівником та психологом, також — з батьками інших учнів, якщо все ж є конфлікт. 

Порада №4 Якісний відпочинок

Ми не радимо завантажувати дитину на канікулах уроками та надмірним навчанням. Краще провести вільний час більш цікаво та корисно: екскурсії, театр, кіно чи поїздка за місто буде кращим, ніж сидіння за компʼютером та ігри в телефон.Також гарний варіант — тематичний дитячий табір або похід. Головне обирати усе ретельно та уважно. 

Після такого відпочинку шкільні будні вже не будуть здаватися такими сірими. 

Порада №5 Не навантажуйте дитину після канікул

Деякі батьки вважають, що дитина відпочивала тиждень, саме тому після канікул варто взятися за уроки завзятіше. Порада тут одна: згадайте себе після відпустки. Чи хочеться вам одразу входити у робочий режим? Точно ні. 

Отак і малечі хочеться ще насолодитися бажаною свободою. Тому рекомендуємо не навантажувати дитину в перший тиждень заняттями з репетиторами та ідеальним виконанням домашніх завдань. Все має бути поступово. 

А тепер поговоримо про режим дня, адже його також доводиться відновлювати, що іноді призводить до справжніх «громадянських війн» зранку. Як це виправити: 

1. За годину до сну усім гаджетам кажемо «ні»! Окрім того, варто не гасити світло одразу — залиште на пів години приглушену лампу в кімнаті, щоб дитина мала змогу налаштуватися на сон. 

2. Вкладайте спати на 15 хвилин раніше. Вже пʼятниця, у понеділок — до школи. Щодня вкладайте дитину спати на 15 хвилин раніше, доки не досягнете потрібного часу відбою. 

3. Розробіть алгоритм відходу до сну. Він має містити в собі однакові дії: прибирання іграшок та книжок, похід до ванної кімнати, розстеляння ліжка. Таким чином зменшиться рівень збудження, а також зʼявиться корисна звичка. 

4. Поверніть денний сон. Якщо зранку дитина важко прокидається, можливо їй не вистачає годин сну. Варто зробити годину перепочинку після школи, коли можна подрімати. 

5. Діти мають бачити час. У дитячій кімнаті має зʼявитися годинник (бажано зі стрілками). По-перше, так у дитини буде розуміння, що таке «десята вечора», а по-друге: годинник на стіні робить дітей більш зібраними. 

Звичку до режиму дня можна пропрацювати в режимі ігор, адже це найбільш дієвий спосіб зацікавити дитину процесом.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: