Учні втрачають за літо 30% знань

Учні втрачають за літо 30% знань
Дата: 06.07.2025

Важко знайти школяра, який не очікує на літні канікули — час, вільний від школи і домашніх завдань. Проте безтурботне життя протягом кількох місяців саме по собі створює проблему: діти в цей час не вчаться, тож починають втрачати знання.

Дослідження показують, що багато учнів втрачають до 30% своїх знань протягом літніх місяців, особливо з математики та читання. До такого висновку дійшли в Університеті Маямі. Чакія Ендрюс, доцентка кафедри професійної практики в цьому університеті, зазначила, що стикалася з ситуаціями, коли під час повернення учнів до школи після літніх канікул у них спостерігалося падіння рівня знань.

Ендрюс розповіла, що в районах з низьким рівнем доходу деякі учні за літо втрачають понад 30% вивченого через відсутність фінансових можливостей закріпити пройдене. Саме тому перед літом батькам рекомендують обговорити з учителем дитини аспекти, які варто підтягнути. Доцентка також наголосила, що загалом існує багато можливостей допомогти дітям зберегти знання. Особливо корисним для учнів початкової школи є читання. Дослідження показують, що батьки, які читають своїм дітям або разом із ними, допомагають покращити словниковий запас, розуміння прочитаного та фонетику. Крім того, це зміцнює зв’язок між батьками та дитиною.

Сама Ендрюс щодня читає зі своєю 5-річною донькою Хейзел. Вони вдвох ведуть щоденник прочитаного. За словами експертів, батьківське підбадьорення і підтримка є чудовим стимулом для дітей продовжувати навчання. Навчатися можна також, використовуючи навчальні ігри та вебсайти.

Поради школярам для збереження знань:

✔ Щодня практикувати письмо, писати листи родичам або навіть короткі оповідання.

✔ Використовувати прогулянки як можливості для навчання, відвідувати музеї та інші культурні заклади.

✔ Брати участь у читацьких конкурсах.

✔ Заохочувати дітей до створення дописів у соцмережах про прочитані книги, а також ведення щоденника подорожей.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: