5 креативних завдань від Кота Інжира до Національного тижня дитячого читання!

5 креативних завдань від Кота Інжира до Національного тижня дитячого читання!
Дата: 06.12.2024

Тиждень читання у нас щотижня, але 2—8 грудня — особливо. У ці грудневі дні Український інститут книги , Святий Миколай та Кіт Інжир запрошують до посиленого читання всіх. Бо в такі темні часи треба нести світло історій. Кіт Інжир пропонує 5 ідей, як провести Тиждень читання із вашими дітьми та усією родиною. Яскраві, кольорові, смачні та веселі. Головне — читати разом, адже для любові до літератури потрібні: присутність добрих книжок удома, приклад дорослих і спільне читання. Час, проведений разом із родиною — безцінний. Додайте світла від книжечок. Адже книжки — як павербенки, живлять та заряджають, коли забракне радості та струму.

🔗 Завантажити посібничок можна тут:  https://bit.ly/3OG7x62

💜Бібліотека

Відсьогодні ваш син чи дочка — директор власної бібліотеки. Дайте завдання дитині систематизувати свої книжки, впорядкувати, створити каталог із переліком книг та коротким описом. Якщо дітей декілька, нехай розподілять обов’язки. Також попросіть створити формуляри і записати всіх членів родини до бібліотеки. Добровільно-примусово, але краще — добровільно. Читають всі! Домашні улюбленці — не виняток. Знаємо, що в них лапки. Але це ще не привід не читати. Котику, песику, папузі та черепасі — читацькі квитки. Також діти мають вибрати книжки, які рекомендували б кожному до прочитання.

💜 Шелфі та селфі

Шелфі — жанр інстаграмної фотографії, присвячений фотографуванню книжок. Це світлини полиць з красиво розставленими книжками. Запропонуйте дитині якось цікаво оформити полиці з книжками і зробити ефектні світлини. Також можна повправлятися у жанрі книжкових фотопортретів — обрати книжку і розкласти таку композицію навколо неї для фото, щоби розповідала про те, про що книжка. 

Ну і найпростіше — зробити декілька селфі з книжками, які розкажуть іншим про ваші смаки. 

💜 Букблог

Заведіть з малечею власний книжковий канал — це може бути книжковий тікток, інстаграм або youtube, де юні читачі ділитимуться враженнями про книжки. Якщо соцмереж та мобільних і так забагато, і ви б хотіли від цього відпочити — випустіть паперову газету, де дитина пише книжкові огляди, рейтинги, поради та рекомендації.  

💜 Веселка

Підготуйте 7 карток, на кожен колір веселки: червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий. Можна зробити з них також щось схоже на колесо рулетки. Щодня дитина витягує картку певного кольору. Книжку із таким кольором обкладинки ви читаєте сьогодні. Нехай дитина знайде таку книжку вдома, можна взяти у друзів чи бібліотеці, якщо немає. Не обов’язково дочитувати книжку за день, головне — почати. Обговоріть наприкінці тижня, яка сподобалася найбільше. Підсумуйте, книжки з яким кольором обкладинок переважають у вашій домашній книгозбірні. Подумайте з дитиною, які кольори який настрій створюють, чи є зв’язок між змістом і настроєм, який задає колір. Ви можете читати разом одну книжку вголос, або дитина читає свою червону книжку, а дорослі свою. Головне — подавати приклад читання. 

💜 Книжковий торт

Оберіть улюбленого літературного героя і запросіть його в гості. Розплануйте з дитиною звану вечерю. Нехай перечитає книжку і зверне увагу на те, що герой любить їсти. Подумайте, чим його частувати і приготуйте разом для нього вечерю. Купіть разом потрібні складники. Можна вигадати власний торт — фірмовий, у стилі героя чи світу обраної книжки. Пофантазуйте, яким би десертом була улюблена книжка. А якби ви самі були тістечком, то яким? За вечерею обговоріть книжку. Книжковий торт можна повторювати з різними книжками, нехай це стане вашим сімейним книжковим ритуалом, що посилить смачненьким вашу любов до читання.   

Читайте, так світліше!

Джерело:

Вподобайки:

2
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: