Учителям з кадрового резерву продовжать виплачувати заробітну плату – Оксен Лісовий

Учителям з кадрового резерву продовжать виплачувати заробітну плату – Оксен Лісовий
Дата: 30.07.2024

Українським учителям і вчителькам, які можуть втратити роботу через закриття дистанційних класів, пропонують долучатися до кадрового резерву. Таким педагогам продовжать виплачувати заробітну плату. Їх також залучатимуть до роботи в інших закладах освіти (наприклад тих, де навчатимуться учні й учениці, які нині перебувають за кордоном).

Про це повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий в ефірі телемарафону “Єдині новини”, передає “Укрінформ”.

Це пов’язано з наказом МОН №850 від 13 червня 2024 року “Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних ЗЗСО в умовах воєнного стану в Україні”. Раніше в МОН пояснили, що проєкт документа є одним із інструментів комплексної політики “Школа офлайн”. Який, зокрема, передбачає, щоб якомога більше дітей повернулися до очного навчання там, де це дозволяє безпекова ситуація. Нагадаємо, що наразі триває громадське обговорення проєкту наказу №850. Подати свої пропозиції для вдосконалення його змісту всі охочі можуть до 9 серпня.

Як розповів Оксен Лісовий, документ регулює лише форми освіти. Утім, за його словами, виходячи з моделювання по цьому наказу, частина українських учителів і вчительок втратить своє навантаження.

Ми всіх їх залучимо до інших видів освіти. Нам буде потрібно організовувати освіту для різних категорій. Наприклад, для дітей за кордоном, яким треба дати виключно українознавчий компонент”, – пояснив міністр.

Крім того, як розповів Оксен Лісовий, МОН готує кадровий резерв учителів, яких залучатимуть до роботи на деокупованих територіях України.

Ми зацікавлені в тому, щоби зберегти всіх вчителів. Зокрема, створили кадровий резерв учителів і ухвалили політичне рішення зберегти їм зарплати“, – додав він.

Раніше ми також розповідали, що до кінця 2024 року МОН планує повернути в офлайн 300 тисяч українських школярів і школярок. Адже нині майже 1 мільйон дітей навчається онлайн:

✔ приблизно 600 тисяч в Україні;

✔ майже 400 тисяч – за кордоном.

Джерело:

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Ольга

Педагоги , що виїхали з ТОТ, у таких складних умовах (у чужих домівках, під виття сирен!) продовжили свою справу, залишилися вірними Україні та наразі є рушійною силою, яка формує націю і покоління, що буде відбудовувати країну, працюють з учнями, тісно підтримують стосунки з їхніми батьками, вселяють віру в перемогу. Учителі залишили на ТОТ все матеріальне, нажите за життя, а тепер влада хоче відібрати у десятків тисяч педагогів ще й роботу. Та за кордоном краще ставлення до біженців, ніж в рідній країні! Про який кадровий резерв іде мова? Та вже завтра чиновники- піклувальники знайдуть тисячі причин, щоб ці люди були за бортом… Якісне дистанційне навчання має право на продовження в умовах воєнного стану! І це батькам вирішувати, де навчатися їхнім дітям та онлайн чи офлайн.

Вікторія

Я працюю 41 рік. За останні 10 років наша освіта регресує.. Мені болить за українських дітей. Побачила різницю між українською і європейською освітою. А ви, пане Лісовий, робите нашу освіту ще гіршою. За таких умов ніхто не повернеться в Україну.

Людмила

Шановні керманичі, ви впевнені, шо ви опікуєтеся освітою дітей та благополуччям працівників?????!!!!!!!! Я бачу лише повну некомпетентність обізнаності у освітянській справі!!!!! Це МАЯЧНЯ!!!!

Олена

Позиція МОНу -це бажання зробити людей у прифронтових зонах та на ТОТ ще більш обділеними, приниженими, нещасними. У моєму селі відбувалися бойові дії. Пів року від початку повномасштабної війни. Мої діти були під обстрілами. Цього не розуміє влада й МОН, бо не були в зоні активних бойових дій. Діти психічно й морально виснажені, як і вчителі. А тепер ще МОН і мокрим рядном накриває. Відправляє вчитися в чужі класи. А вчителів стирає з поверхні України. А щодо оплати кадровому резерву, то, як говорить народ, обіцянка-цяцянка, а дурневі - радість.

Додати коментар

Новини:

Поділитися: